MINERALOGIE – co nas wyróżnia:

Nieskazitelnie piękny kolor, zdrowy i świeży wygląd. Jak to uzyskać – naszym sekretem są składniki. W Mineralogie rozumiemy, że makijaż powinien być naturalny, poprawnie sformułowany aby wydobyć najlepszy kolor dla danej skóry. Mówiąc naturalne składniki masz na myśli makijaż, który jest naprawdę dobry dla skóry, który nie zawiera talku, sztucznych barwników, parabenów i pefum.

Wygląd promienny i bez skazy. Poznaj minerały Mineralogie.


Składniki występujące w naszych produktach, są najwyższej jakości i razem tworzą najbardziej uniwersalny i szalony skład mineralny:

Iron Oxides – tlenki zapewniają kolor naszym produktom, pomagają utrzymać skórę w doskonałej formie, blokują promieniowanie UVA i UVB. Kolory zmieniają się od czerwonego do brązowego, od czarnego do pomarańczowego lub od czarnego do żółtego.  Każda barwa zależy od ilości wody wprowadzonej do tlenków, w momencie gdy są one łączone z tlenem.

Boron Nitride - w zależności od rozdrobnienia może być matowy lub perłowy. W kosmetykach mineralnych stosowany jest do poprawy ich przyczepności i polepszenia aplikacji.

Bismuth Oxychloride – sprawia że makijaż zyskuje luksusową, kremową teksturę. Zwiększa swoją wodoodporność i trwałość. Gęsty, biały minerał klasy farmaceutycznej, występujący w postaci proszku. Ma on dobitnie perłowy wygląd oraz ogromne właściwości rozpraszania światła.

Mica – powłoka witaminy A i E używanych w naszym makijażu. Ma postać transparentnego proszku. Zapewnia subtelny, lekki blask oraz nadaje jedwabistości.  W niewielkim stopniu odbija światło dzięki czemu optycznie wygładza cerę. Mika jest częścią rodziny minerałów zawierających krzemiany (SiO4). Kolorowe miki uzyskuje się poprzez wprowadzenie minerałów, które zawierają tlenki żelaza i potasu. Rozmiar cząstek miki określa wielkość iskry w końcowym produkcie.

Serecite – zapewnia jasność podkładom, różom, bronzerom i cieniom. Krystaliczna mika, serecie jest czysta w kolorze i mielona aż do uzyskania najdelikatniejszej struktury.

Ultramarines – matowy pigment, wykorzystuje się go do nadania barwy podkładom, pudrom, różom i cieniom do powiek. Tworzy bogate, żywe kolory, takie jak różowy, niebieski i fioletowy. Minerał wykonany z tlenków żelaza silnie ogrzewanych.

ACTIV, HARD WORKING & HEALT

Utrzymanie młodej i zdrowej skóry wymaga ciężkiej pracy i szczególnej pielęgnacji. Mineralogie ułatwia nam  to, włączając w makijaż zdrowe i aktywne składniki, takie jak:

Retinyl Palmitate (vitamin A) – działanie Antiaging, zmiękcza skórę, wygładza zmarszczki i ułatwia złuszczanie martwych komórek skóry, zapobiega powstawaniu trądziku.

Tocopheryl Acetate (vitamin E) – przeciwutleniacz, chroni przed powstawaniem przebarwień i uszkodzeń  posłonecznych. Uzupełnia, odmładza i chroni skórę przed szkodliwymi skutkami zanieczyszczenia środowiska i promieniowania UV. Chroni przed wolnymi rodnikami.

Titanium Dioxide – wirtualne lustro które odbija szkodliwe promieniowanie UV i jest bardzo ważnym składnikiem ochrony przeciwsłonecznej. Stosowany by nadać bieli kosmetykom kolorowym, zwiększa krycie produktu i zapobiega jego pogorszeniu.

Z-Cote - specjalny składnik tlenek cynku, zawierający drobne cząstki, które po zaaplikowaniu na skórę stają się przezroczyste. Doskonale chroni przed promieniowaniem UV. Bez efektu wybielania, jaki zachodzi przy użyciu tradycyjnego tlenku cynku. Z-Cote jest hipoalergiczny i może być stosowany na najbardziej wrażliwych skórach.