O marce

 
Mineralogie – historia marki miała swój początek w 2003 roku, kiedy to  Mary Van, szanowana i znana charakteryzatorka takich gwiazd jak Jessica Simpson, Lee Ann Rimes czy Entertainment Tonight Mary Hart, postanowiła przedstawić szerokiej publiczności najwyższej jakości i najbardziej odżywczy makijaż mineralny. Wizja Mary, objęła stworzenie odpowiednich formuł i technik, które będą korzystnie wpływały na skórę podczas tworzenia naturalnie pięknego wyglądu. Tak powstał makijaż, który posiada właściwości lecznicze i który będzie dostępny w najlepszych klinikach i gabinetach medycyny estetycznej.

„Produkty w 100% mineralne, kompatybilne z najbardziej wrażliwymi skórami i zapewniają maksymalną ochronę przed słońcem”

Minerologie jest wyjątkową i wyrazistą marką, zapewniającą komfort i jakość. Piękne pigmenty – jakby natchnione przez elementy natury - odbijają światło i sprawiają że skóra staje się zdrowa, miękka i pełna blasku. Paleta kolorystyczna jest wszechstronna, więc łatwo dopasujesz ją do Twojego stylu życia. Makijaż mineralogii zwiększa Twoje naturalne piękno.

„Nie wierzę że mam na sobie makijaż”

Produkty Mineralogie zawierają minerały klasy  farmaceutycznej, są hipoalergiczne, bez parabenów, zawierają naturalne składniki nawilżające i odżywcze, oraz posiadają mineralne filtry które dają skuteczną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB .  Skład preparatów jest wolny od niepożądanych substancji, takich jak syntetyczne środki zapachowe, skrobia, talk i barwniki, co czyni je  niekomodogennymi, czyli nie zapychającymi porów i dającymi skórze oddychać.

„Chroń, odżywiaj, nawilżaj, kochaj swoją skórę i nie zapomnij, aby dodać jej  trochę koloru. Zadbaj o to  co masz wewnątrz na zewnątrz”

Mineralogie jest marką ECO-FRIENDLY. Zgodnie z tą filozofią, produkty nigdy nie były i nie są testowane na zwierzętach.

Mineralogie dziś – to stale rozwijająca się firma z siedzibą w Dallas, Texas, USA, posiadająca magazyn 25.000 stóp kwadratowych, biura i laboratoria, gdzie makijaż jest formułowany i mieszany z wysokimi standardami Mary Van. To również wielonarodowa korporacja,  z siecią dystrybutorów w 13 krajach poza USA.